VII 24
Micro:bit - malý počítač pro každého začínajícího programátora

Přemýšlíte, jak ve škole rozhýbat výuku programování? Jak děti naučit, že počítač není jen na hraní her, ale že se dá snadno ovládat? Že existují způsoby, jak poučítač učit novým věcem, aby nám pomáhal a přitom jsme se naučili něco nového i my?

Sáhněte s vašimi dětmi po školním výukovém setu Micro:bit.

Více se o něm dozvíte v článku Kataríny Mertové: Učenie pomocou Micro:bit-u​.

VII 01
Pozvánka: Letní škola moderních učitelů 2017

Letní škola moderních učitelů 2017

Tradiční setkání moderních učitelů z České a Slovenské republiky​ na hřebenech Bílých Karpat. Týden nabitý energií. Plný nápadů, inovací a skvělých kolegů, kteří se s vámi podělí o své zkušenosti.

www.letni-skola.cz​

VI 07
Nástroj pro správu učebny pomocí Windows Serveru

Ti, kdo absolvovali webinář o správě učebny pomocí cloudového nástroje Microsoft Intune, si jistě položili otázky: Co když je ale moje infrastruktura ve škole složitější? Co když mám specifické požadavky? Co když bych chtěl správu učebny řídit lokálně, z našeho školního Windows Serveru?

Určitě si o prázdninách udělejte čas a pročtěte si miniseriál o System center Configuration Manageru pro Windows Server a jeho nasazení a využití v praxi školního správce sítě.

Seriál připravil Karel Nymsa z Gymnázia v Jaroměři.

Ministerál SSCM naleznete na blogu Microsoft pro školství​!​

VI 01
Online seminář: Snadná reinstalace učebny o prázdninách

Snadná reinstalace učebny o prázdninách

​​​13.06.2017​
Prázdniny jsou za dveřmi. Žáci opustí své lavice. To je ideální čas uvést vše do pořádku. Ukážeme vám, jak ušetřit spoustu času při reinstalaci učebny.
Přihlášení na webinář

V 12
OneNote a jeho nejlepší funkce pro učitele

Aplikace pro vedení elektronických poznámek Microsoft OneNote nabízí celou řadu zajímavých a potřebných funkcí. Abyste si mohli udělat představu o tom, které z nich se řad mezi ty TOP 10, podívejte se na článek Zuzany Molčanové na Blog inovatívnych učiteľov a študentov Microsoft​.​

V 10
Motivujte žáky moderně

Žáci chtějí ihned zpětnou vazbu. Chtějí vědět, jak si ve třídě vedou kdekoliv a kdykoliv. Zkustě pro vaši třídu, podle návodu, který připravim Karel Rejthar - MIE, připravit akvárium plné rybiček.

Né, nebojte, nemyslím těch živých, ale virtuálních. Výhodou je, že těm elektronickým stačí k obživě "data" a nemusíte je čistit :-)

Podívejte se, jak lze netradičně, pomocí moderní technologie Microsoft Power BI motivovat vaše žáky.

Power BI - vizualizace Rybičky

V 01
Online webinář: Power BI

Power BI

​​​16.05.2017​
Zapsat matematický vzorec jen tak prstem na obrazovku? Vytvořit graf kombinovaný s mapou? Nahrát dění na obrazovce přímo do prezentace? Nejen to dovedou nyní aplikace Office 2016.
Přihlášení na webinář

III 20
Online webinář: Minecraft ve výuce

Minecraft ve výuce

​​​04.04.2017​
Učit se v lavicích není moderní. Učit se ve světě plném kostiček, to je teprve to pravé.
Přihlášení na webinářIII 05
Online webinář: Microsoft Classroom

Microsoft Classroom

​​​21.03.2017​
Office 365 jako prostředí pro řízení výuky. Zadávání úkolů, sledování aktivity žáků, sdílení studijních materiálů.
Přihlášení na webinářII 22
Moderní prezentace

Mnohým z vás se při slově prezentace vybaví tradiční nástroje pro přípravu a tvrobu prezentací: PowerPoint nebo Impress. Jenže doba jde dál. Tradičním nástrojům přibývají nové funkce a vznikají i nástroje zcela nové. mezi ně může patřit například online služba Sway, z dílny Microsoftu.

Jak vytvořit rychle moderní a svižnou online prezentaci se dozvíte v příručcce, která je pro vás k dispozici ke stažení​. ​

1 - 10Next